Kiinnostaako sinua mysteerien ratkominen? Vietä mukava hetki oman perheen tai vaikka ystäväporukan kesken ja lähde tiistaina 25.2. kanssamme tutustumaan Mooseksen elämään pakohuone -pelin muodossa. Kasaa 2-10 hengen porukka ja ilmoittaudu mukaan alla olevan linkin kautta.
Pelin kesto on noin 35minuuttia.
Peli on maksuton, muttei ihan täysin esteetön.
Perheen pienimmistä kolmasluokkalaisiin suositellaan tulemaan aikuisen kanssa. Tehtävien ratkomiseen tarvitaan lukutaitoa. Kolmos-nelos- luokkalaiset ja sitä vanhemmat, voivat tulla pelaamaan ilman aikuista, omissa kaveriporukoissaan. Yläikärajaa ei ole.
Peli on rakennettu yhteistyössä Anjalankosken seurakunnan ja Anjalankosken Pelastakaa Lapset ry:n kanssa.
Ilmoittautuminen on auki 20.2. asti ja 21.2. perjantaina otamme yhteyttä, mikäli haja varauksia on tarve muokata meidän puolesta.